Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2009-11-05
Do Modlina dojedziemy w 2013 roku

Jak wynika z zapewnień Portu Lotniczego Modlin lotnisko może być otwarte w 2012 roku, jednak problemem może być dotarcie do nowego lotniska pociągiem.

Przygotowania do jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez w naszym kraju idą pełną parą. Budowa drugiego lotniska dla warszawy idzie, jak podkreślają miejscowe władze zgodnie z założeniami. Mimo to, na drodze do Euro 2012 pojawiają się kolejne przeszkody, które stanowią niemały problem.

Jak zaznaczył Krzysztof Klimaszewski ze spółki Port Lotniczy Modlin, lotnisko w Modlinie zostanie otwarte wiosną 2012 roku.

Koszty uruchomienia tej ważnej inwestycji oscylują wokół kwoty 366 mln zł. Suma ta zostanie zapewniona przez m.in. Urząd Marszałkowski, Porty Lotnicze, Agencję Mienia Wojskowego i Unię Europejską. Dwa miesiące temu ogłoszony został przetarg na budowę terminalu, do którego stanęło 18 przedsiębiorstw. Kolejne przetargi na budowę miejsc postojowych, dróg kołowania mają ruszyć w najbliższych miesiącach.

Jednak po terminowym oddaniu lotniska może pojawić się poważny problem dla osób które chciałyby dotrzeć pociągiem do Modlina. Prawdopodobna data oddania wojskowej bocznicy kolejowej to 2013 rok.

źródło: lotniczapolska.pl