Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2009-12-15
Dreamliner - dziś premiera

Po 2 latach opóźnień nowy samolot Boeing 787 Dreamliner jest gotowy do pierwszego lotu. Test maszyny ma się dobyć w Everett w amerykańskim stanie Waszyngton o 19:00 czasu polskiego.

Boeing 787 Dreamliner to średniej wielkości, dwusilnikowy samolot, który będzie mógł zabrać na pokład od 290 do 330 pasażerów. To pierwsza maszyna, w której większość elementów konstrukcyjnych stanowią lekkie tworzywa kompozytowe. Dzięki temu ma on być oszczędniejszy i tańczy w eksploatacji. Boeing 787 został po raz pierwszy zaprezentowany w połowie 2007 roku. Z powodu problemów technicznych jego pierwszy lot wielokrotnie przekładano. Przedstawiciele fabryki twierdzą, że tym razem na przeszkodzie może stanąć tylko pogoda.

Zgodnie z przepisami podczas pierwszego startu Dreamlinera konieczna jest dobra widoczność a na pasie lotniska nie może stać woda. Tymczasem meteorolodzy zapowiadają na dziś opady deszczu. Jeśli dojdzie do próby to nowy samolot będzie krążył w powietrzu przez 5 godzin po czym wyląduje na lotnisku w Seattle.

Kolejne testy będą trwały przez 9 miesięcy. Pierwsze Boeingi 787 mają być dostarczone do odbiorców pod koniec przyszłego roku. Firma Boeing ma już 840 zamówień na Dreamlinera.

 

źródło: onet.pl