Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-02-11
Bilet w jedną stronę dla Polaków

W Peterborough działa specjalny projekt skierowany do imigrantów z Europy Wschodniej. Każdy, kto przyjechał i znalazł się na bruku, nie ma pracy i żyje w nędznych warunkach, może otrzymać bilet do swojego kraju. Do tej pory z oferty skorzystało 22 imigrantów z Polski i Litwy.

Nie dla wszystkich imigrantów Wielka Brytania okazała się rajem na ziemi. Część świetnie się tutaj odnalazła, ale są też osoby, które ani nie znalazły pracy, ani nie mają gdzie mieszkać i koczują w nędznych obozowiskach zlokalizowanych na obrzeżu miast, jak np. w okolicy Peterborough. Z myślą o takich imigrantach powołano National Reconnection Service, w działalność którego rząd zainwestował 150 tys. funtów. Każdy, kto nie radzi sobie na emigracji, może otrzymać bilet powrotny do swojego kraju – podaje serwis peterboroughtoday.co.uk. Na razie NRS sprawdził się w Peterborough, Bostonie i Lincolnshire.

Procedura wygląda następująco – organizacja Crime Reduction Inicjatywy (CRI) ocenia podania osób bezdomnych i jeśli nie są oni uprawnieni do świadczeń, opłaca bilet w jedną stronę. Organizacja przygotowuje dokumenty niezbędne do podróży i załatwia transport na lotnisko.

- Ci ludzie znajdują się w sytuacji bez wyjścia – nie mogą znaleźć pracy, a co za tym idzie, nie mają pieniędzy na mieszkanie i w ten sposób stają się bezdomnymi. Jedynym wyjściem jest powrót do domu. Peterborough i okolice cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony imigrantów, ponieważ występuje tutaj dosyć duże sezonowe zapotrzebowanie na pracowników w rolnictwie – mówi John Rossington z CRI.


Według danych ośrodka pod wezwaniem św. Teresy w Peterborough, opiekującego się bezdomnymi, jedna trzecia ze stu osób, którymi codziennie zajmuje się ośrodek, to imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy przyjechali na Wyspy pracować, ale im się nie udało odnaleźć w tej rzeczywistości i teraz walczą o przetrwanie.

KK, MojaWyspa.co.uk