Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-02-17
Pierwsze w historii gdańskiego lotniska połączenie z Berlinem

W maju ruszy pierwsze w 36-letniej historii gdańskiego lotniska połączenie z Berlinem. Uruchomi je wchodząca właśnie na polski rynek firma Air Berlin.

Jak poinformowała PAP we wtorkowym komunikacie referent ds. prasowych Air Berlin Alexandra Mueller, połączenie zostanie uruchomione 1 maja.

Loty odbywać się będą cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Linię obsługiwać będzie samolot typu Bombardier Q400.

Zadowolenia z uruchomienia pierwszego w historii gdańskiego lotniska połączenia ze stolicą Niemiec nie kryją gospodarze Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Kierownik Działu Analiz i Marketingu Adam Skonieczny powiedział PAP, że w przeszłości kilka firm przymierzało się już do tego przedsięwzięcia, rezygnowały jednak po przeprowadzeniu szczegółowych analiz.

"Kilka lat temu pewna niewielka spółka ogłosiła już nawet decyzję o uruchomieniu połączenia, ostatecznie wycofała się jednak" - powiedział Skonieczny, dodając, że ze strony Air Berlin taka nagła rezygnacja jest raczej niemożliwa. "To duża firma lotnicza, druga pod względem wielkości w Niemczech" - wyjaśnił.

Jak poinformował Skonieczny, uruchamiane 1 maja połączenie będzie 44. połączeniem z gdańskiego lotniska. Z Gdańska można polecieć bezpośrednio m.in. do Bristolu, Brukseli, Edynburga, Frankfurtu, Londynu, Mediolanu, Oslo, Paryża, Rzymu, Sztokholmu czy Turku.

Gdańskie lotnisko powstało w 1974 roku. W 2009 roku obsłużyło prawie dwa miliony pasażerów. Oznacza to spadek ruchu pasażerskiego o 2,2 proc. w stosunku do rekordowego w historii lotniska 2008 roku.

W minionym roku w porcie lotniczym rozpoczęto duży program inwestycyjny, w ramach którego ma zostać m.in. zbudowany nowy terminal pasażerski oraz rozbudowana infrastruktura lotniskowa. Koszt inwestycji przewidzianej na lata 2009-2015 szacuje się na 455 mln złotych.

Air Berlin to drugie pod względem wielkości linie lotnicze w Niemczech. Od maja 2006 r. koncern jest notowany na giełdzie. W ubiegłym roku linie Air Berlin przewiozły w sumie 27,9 milionów pasażerów na całym świecie. Firma zatrudnia 8200 pracowników.

źródło: wnp.pl