Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2010-02-18
Samoloty BA polecą na paliwie ze śmieci

Brytyjskie linie lotnicze poinformowały, że podpisały umowę z Grupą Solena na zakup biopaliwa wytwarzanego z odpadów komunalnych. Fabryka produkująca zielone paliwo ma zostać zbudowana na terenie Wielkiej Brytanii.

W ramach umowy, przewoźnik zobowiązał się do zakupu całości biopaliwa jakie Solena będzie w stanie wyprodukować. Obecnie Solena czeka na aprobatę brytyjskiej Defence Standards Agency, odpowiedzialnej za kontrolę jakości paliwa lotniczego. Do certyfikacji potrzebne jest przeprowadzenie testów, mających wykazać czy paliwo nie wypływa na obniżenie wydajności pracy silników lotniczych oraz czy nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Paliwa produkowane w procesie Fischera-Tropscha już otrzymało certyfikację w USA. Mogą one być używane po wymieszaniu, w proporcji 50/50, z normalnym paliwem lotniczym. Mamy nadzieje, że to zielone paliwo zostanie certyfikowane także w Wielkiej Brytanii - powiedział rzecznik linii British Airways i dodał - Bezpieczeństwo jest dla nasz najwyższym priorytetem. Dlatego spokojnie poczekamy na wyniki testów. -

Szacuje się, że londyńska fabryka grupy Solena będzie w stanie każdego roku przerobić 500 000 ton odpadów komunalnych na ponad 72 milion litrów biopaliwa lotniczego. Linie lotnicze British Airways chcą, aby do 2050 roku biopaliwa stanowiły 10% całości użytkowanego przez nie paliwa lotniczego.
 

Jakub Gieleciński