Szukaj lotu
Typ:
Wylot:
Atlas
Kalendarz
Przylot:
Atlas
Kalendarz
Pasażer:
Dorosły:
12>
Dziecko:
(2-11 l.)
Niemowlę:
(0-2 l.)
Preferencje:
Klasa:
Sortowanie:

NEWSY prosto z nieba

Do Bejrutu z LOT-em
Bezpośrednie loty do stolicy Libanu - Bejrutem

PROMOCJE prosto z nieba

Oferty last minute
Warszawa - Londyn
od 230PLN
Warszawa - Dublin
od 90PLN
Warszawa - Madryt
od 175PLN
Warszawa - Nowy Jork
od 790PLN
Warszawa - Toronto
od 1200PLN
Warszawa - Sydney
od 3260PLN
Warszawa - Rzym
od 94PLN
Warszawa - Istambuł
od 299PLN
News
2008-06-26
Tańsze latanie w Unii Europejskiej

We wtorek, 25 czerwca, Komisja Europejska (KE) przedstawiła pakiet przepisów mających doprowadzić do utworzenia jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej. Wpłynęłoby to na obniżenie kosztów oraz na poprawę bezpieczeństwa lotnictwa w Unii.

Propozycje KE są wynikiem rozwoju ruchu lotniczego, który ma się podwoić do 2020 r. Komisja uważa, że proponowane przepisy wpłyną na obniżenie zużycia paliwa, skutkiem czego będzie zredukowanie emisji CO2 oraz obniżenie kosztów o ok. 2-3 mld euro rocznie.

Propozycje KE doprowadzą do zreformowania europejskiego systemu zarządzania ruchem lotniczym. Poprawi się przepustowość poprzez lepszą koordynację przydziałów czasu oraz skrócą się kolejki samolotów oczekujących na start i lądowanie, co zmniejszy liczbę opóźnień lotów.

Proponowany pakiet dotyczy zarówno przewoźników samolotów pasażerskich, jak i przewoźników towarowych oraz lotnictwa prywatnego i wojskowego. Obejmuje on także ustanowienie obserwatorium przepustowości portów lotniczych, w celu pełnego zintegrowania portów w sieci lotniczej.
Kuba Kucharski

żródło: lotniczapolska.pl